Цегляні перегородки


1. Загальні положення.

Переваги. Цегляні перегородки прості у виготовленні, мають гарні протипожежні та звукоізоляційні властивості, високу вологостійкість, при зведенні не вимагають обов’язкового залучення підйомних механізмів, можуть мати як прямокутну так і криволінійну форму, що важливо в сучасному інтер’єрі, довговічні та надійні.

Недоліки. Вимагають штукатурення з подальшим оздобленням (шпаклювання, фарбування, обклеювання шпалерами), зі сторони, де є підвищена вологість, облицювання плиткою на всю висоту або не менше ніж на 180см; перегородки з повнотілої цегли достатньо важкі -1м.кв. перегородка товщиною 120мм важить 230-250кг, що створює навантаження на навісні конструкції будівлі. Збільшується термін будівництва так як витрачається час на висихання «мокрих » процесів.

У загальну вартість 1м.кв цегляної перегородки буде входити: вартість матеріалів (цегла, розчин, арматура, штукатурний розчин, шпаклівка, фарба, шпалери або інший матеріал) і роботи (кладка з наступним опорядженням).


Для кладки цегляних перегородок використовують:

1. порожнисту цеглу;
2. пористу трепельну цеглу;
3. звичайну повнотілу керамічну цеглу

1,2,3 – можна використовувати для улаштування міжкімнатних перегородок; 3 – для ванних кімнат, кухонь, санвузлів, в лазнях, басейнах. 1,2 зменшує вагу на перекриття, однак зменшується звукоізоляційність конструкції (порожнини можна засипати піском але при цьому знов збільшується вага.)

Силікатна цегла не рекомендується для зведення перегородок: вона значно важче і збільшує навантаження на несучу конструкцію (722кг важить 1м.кв.), а у приміщеннях з вологим режимом – заборонена.


2. Особливості кладки.


Товщина цегляних перегородок 65мм, 120мм.

Товщина 65 мм дозволяється в перегородках розміром по довжині до 3м і висоті до 2,7м, при більших розмірах - товщина 120мм. Перегородки викладаються на розчин марки не нижче 10, марка цегли М100.

Перегородка товщиною 65мм у сирому вигляді не стійка. Щоб конструкція не деформувалась, то дозволяється за один етап підвищити її на 1-1,5м і витримати добу, щоб розчин набрав необхідної міцності, і потім викладати всю конструкцію до кінця. Перегородка товщиною 65мм економить місце, зберігаючи корисну площу приміщення, економить матеріал, а відповідно і гроші. Однак більш трудомістка .
Рисунок 1. - Розташування цегляної перегородки відносно перекриття.
Не дозволяється доводити цегляну перегородку впритул до стелі. Будівля дає осадку, що може призвести до виникнення тріщин в перегородці. Необхідно залишати простір 15-20мм(рис.1), який заробляється монтажною піною, а з лицевої сторони щілина замазується розчином на глибину 20-30мм. Також повинні бути зароблені всі стики, отвори після укладання сантехнічного та електромонтажного обладнання. В новій споруді потрібно утримуватися від зведення цегляних перегородок протягом пів року, поки будинок не дасть усадку.

3. Технологія кладки.

Рисунок 2. - Розмітка для кладки цегляної перегородки.



До початку мурування необхідно:


- очистити робоче місце від сміття;
- зробити осьову розмітку місць влаштування перегородки;
- винести на капітальні стіни позначки чистої підлоги;
- встановити і перевірити на міцність помости;
- доставити на робоче місце матеріали, інструменти, пристосування.

Товщина швів: горизонтальних – 12мм, вертикальних – 10мм.

Зведення перегородки починається з розмітки(рис.2). На підлозі і на бічних стінах визначають контури майбутнього виробу, а також місця, де буде кріпитися шнур – причалка (до стіни кріплять рейку з позначками висоти ряда).

Перший ряд кладки укладають безпосередньо на перекриття, при необхідності основу під перегородку вирівнюють цементно – піщаним розчином, потім укладають шар гідроізоляційного матеріалу, після чого укладають шар розчину і по рівню – перший ряд кладки.

Біля стіни, на кутах викладають 5-6 рядів з 4-5 цеглин збіжною штрабою. Ці ділянки використовуються як маяки для всього мурування. По готових маяках натягують шнур – причалку на кожний ряд кладки, перевіряючи точність за допомогою рівня і правила. Після зведення 2-3-х рядів маяки знов нарощують на 3-4 ряди і заповнюють простір між маяками. Кладка ведеться за однорядною системою перев'язування швів з повним заповнення швів.

Кожен наступний ряд ретельно перевіряється по горизонталі на прямолінійність.

Щоб перегородку міцно скріпити з бічними стінами в них роблять штраби глибиною 3-5 см, в які заводять крайні цеглини перегородки.
Кладка перегородок за допомогою шаблона.


Рисунок 3. - Використання шаблона при кладці перегородок санвузлів.
а) початок кладки.
Рисунок 3. - Використання шаблона при кладці перегородок санвузлів.
б) кладка з помостів.

Шаблон з дощок встановлюється за допомогою виска урозпір між підлогою і стелею приміщення (рис.3). Кладку ведуть в середині шаблону, цеглу укладають впритул до шаблона.
Рисунок 4. - Кладка за допомогою шаблона з дошок.

Перегородки санвузлів виконують також по шаблону(рис.4). Кладка називається без розмічальною. Шаблон встановлюється по рискам, які наносить майстер у відповідності до проєкту. По шаблону викладають перші два ряди кладки, перевіряють за допомогою правила якість виконаної роботи, після чого знімають шаблон. Кладку продовжують за допомогою кутових шаблонів, або порядівки і шнура – причалки. 


Армування. Через 4-5 рядів кладки по всій довжині укладають арматуру діаметром 4-6мм (для армування можна використовувати смуги металевих сіток або смугову сталь 2х25мм). Перегородки товщиною 65мм і довжиною 1,5м армуються через кожні 3-5 рядів. Арматурні стержні кріпляться сталевими штирями до стін.


Перегородки обов’язково мають дверні прорізи. Перемички над дверними прорізами можуть бути типовими залізобетонними брусковими або з стальних прутків.


Для закріплення дверних коробок під час кладки з двох сторін прорізу на висоті1/3…1/4 від низу і верху прорізу встановлюють дерев'яні антисептовані пробки (розмір їх дорівнює 1/2 цеглини) для наступного кріплення до них дверних коробок. 

1 коментар:

  1. Доброго дня! Шукаю нормативні підтвердження по товщині перегородок 65 мм. Граничні висоти і довжини. Зможете допомогти? Де почитати?

    ВідповістиВидалити