Перегородки з пінобетонних блоків

Улаштування  перегородки. (майстер в/н.  ВПУ-22 м.Сарни Вознюк І.В.)


1. Загальна характеристика.

Пінобетон є одним з видів ніздрюватого бетону, який отримується в результаті спучування цементного тіста спеціальними поростворюючими добавками.

Властивості:
-не горить і не дає розповсюдженню полум’я (межа вогнестійкості 150 хв);
-має добрі теплоізоляційні властивості (за рахунок повітря, що є в порах);
-вологостійкий (замкнені пори зменшують проникність вологи);
-пориста структура надає легкість матеріалу;
-висока звукоізоляція (100мм – 37Дб, 125мм – 44-46Дб).

Переваги:

-менш трудомісткі;
-прискорюють строки будівництва (швидка кладка, скоріше сохнуть)
-після кладки отримується рівна поверхня, тому витрачається менше матеріалів для наступного опорядження; (рекомендація: ґрунтовку наносити 2-3 шари)
-блоки добре ріжуться, свердляться, пиляться, що дозволяє створити конструкцію любої конфігурації, легко укладати сантехнічне та електромонтажне обладнання.

Рекомендована товщина перегородок з пінобетону від 80 до 120мм. Така товщина не створює проблем з встановленням дверних коробок(рис.7).

Міцність готової конструкції дозволяє зводити перегородки будь якої висоти.

Рисунок 7. - Конструкція перегородки з пінобетонних блоків.


2. Технологія кладки.

Розмір блоків: 200х250х60мм, 500х500х 100мм, 600х400х100мм, 600х300х100мм, 600х300х125мм. Максимальна вага 14-23кг, марка Д500, Д600. Блоки марки Д350 не підходять для улаштування перегородок, це теплоізоляційні вироби, вони не забезпечують необхідну міцність конструкції і призначені для утеплення плоских горизонтальних та вертикальних поверхонь.

Для кладки можна використовувати цементний розчин та звичайний полімер цементний клей.

Блочні перегородки зводять до улаштування стяжки на перекритті. До несучих стін кріпляться за допомогою арматури, яка закладається в горизонтальні шви кладки через кожні два ряди або використовують металеві пластини(рис.8).




Рисунок 8. -Кріплення перегородки до несучої стіни.

Технологія кладки перегородки починається з розмітки місця її розташування. До несучих стінах за допомогою дюбелів кріпляться направляючі рейки і перевіряється рівність основи. Для перевірки основи використовується рівень або лазерний рівень. Якщо основа рівна, то викладається перший ряд перегородки, якщо основа має відхилення від горизонталі більше 0.5см, то для її вирівнювання використовується цементно – піщаний розчин.

Кладка перегородки починається з нанесення розчинової суміші на основу і встановлення перших блоків біля несучих стін. Ці блоки виконують функцію маяків, по ним закріпляється шнур – причалка, по якому викладаються наступні блоки ряду. 

Для нанесення клейової суміші використовуються звичайний і зубчастий шпателі(рис.10). Суміш наноситься на основу і бокову грань блоку. На боковій грані суміш додатково розрівнюється зубчастим шпателем з розміром зубців 6х6мм.




Рисунок 10. Нанесення клею на блок.

Якість встановлення кожного блоку перевіряється рівнем і виправляється за допомогою гумового молотка(Рис.9). 


Рисунок 9. - Укладання пінобетонних блоків.


Після кладки кожного ряду горизонтальна поверхня блоків затирається металевою теркою для усунення незначних нерівностей після чого починається кладка наступного ряду. 

Блоки укладаються з перев’язкою. Шов нижнього ряду має перекриватися не менше ніж на 20см. Для різання блоків використовується ножівка.

Дверний проріз перекривається 2-3 прутками арматури діаметром 6мм., на яку потім укладаються блоки.

Немає коментарів:

Дописати коментар