Техніка безпеки

Техніка безпеки – це комплекс заходів і правил, виконання яких дозволяє безпечно для життя і здоров’я працювати.

  • До початку робіт необхідно отримати інструктаж про безпечні методи виконання виробничого завдання, оглянути робоче місце, правильність розташування матеріалів, перевірити справність і наявність інструментів, пристосування, інвентарю, одягнути спецодяг. 
  • Не дозволяється використовувати несправний інструмент. Інструмент необхідно використовувати тільки за його призначенням. 
  • Під час перерви в роботі не дозволяється залишати інструмент на стіні. 
  • Робочі місця повинні бути добре освітлені. 
  • Робітники повинні бути забезпечені індивідуальними засобами захисту (рукавички, окуляри, респіратори, каски). 
  • Робочий об’єкт повинен бути забезпечений технічною водою і водою для пиття. 
  • Перед прийманням їжі і після закінчення роботи необхідно ретельно вимити руки з милом. 
  • Кількість матеріалу на робочому місці не повинна перевищувати змінної норми. 
  • Після закінчення роботи необхідно робоче місце очистити від сміття, відходи матеріалів необхідно прибрати в контейнери і утилізувати у відповідності до вимог ДСанПіН 2.2.7.029 «Державні санітарні правила і норми, гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення». 
Вимоги електробезпеки. 

Перед початком роботи необхідно перевірити справність електроінструментів та механізмів. Робота на несправному обладнанні або використання несправних електроінструментів забороняється. 

Корпуси всіх механізмів, ручних електричних машин повинні бути заземлені. Місця з’єднання кабелів повинні бути ізольовані. Всі пускові прилади повинні бути розміщені так, щоб не було можливості запускати механізми та електроінструменти стороннім особам. 

В процесі виконання роботи перевіряють стан проводів, які підводять струм (стан ізоляції, наявність петель, різких перегинів), при виявленні несправності, роботу необхідно припинити. При переході з механізованим інструментом з одного робочого місця на інше не допускається натягування кабелів або шлангів. При перервах в роботі або зупинці подачі електроструму все електрообладнання має бути відключено від мережі. 

Від’єднувати електрообладнання від електромережі можна тільки після його виключення. 

Завантажувати розчинозмішувач сухими сумішами і чистити після закінчення роботи дозволяється тільки після повної зупинки перемішуючого органу, вмикати розчинозмішувач можна після попередження. Якщо роботи виконуються в закритому просторі, то повинна бути притоко – витяжна вентиляція. 

Після закінчення роботи електроінструмент необхідно відключити від мережі, очистити і покласти в інструментальний ящик. 

Вимоги безпеки при роботі на висоті 

Продуктивність праці каменяра залежить від висоти кладки. Із збільшенням висоти кладки від 0 до 60см продуктивність збільшується до найбільшої, а при висоті кладки до 1,4м – знижується на 20%. Рекомендована висота кладки, при якій продуктивність праці не спадає нижче 50% від максимальної, лежить в межах від 0 до 1,1…1,2м. З урахуванням цього кладку поділяють на яруси, використовуючи засоби підмощування для організації робочих місць на потрібному рівні. Для кладки перегородок використовують помости. 

Помости – це робочі площадки у вигляді настилу на інвентарних опорах, які дають змогу переміщуватись по фронту робіт і розміщувати на них потрібні матеріали, пристрої та інструменти. 

Настили на помостах повинні бути рівними, без щілин, шириною не менше 2м, не прогинатися під час руху по ньому. Зазор між стіною та настилом помостів не повинен перевищувати 5см. Цей зазор необхідний для того, щоб опустити висок і перевірити вертикальність кладки. Помости висотою понад 1м повинні мати огородження висотою не менше 1,1м. Для піднімання і опускання робітників на помости встановлюють сходні (драбини.) Не дозволяється помости перевантажувати. 

Якщо дотримуватися вказаних вимог, раціонально організовувати працю й робоче місце, чітко виконувати правила техніки безпеки, випадків травматизму при виконанні робіт по зведенню перегородок можна уникнути.

Немає коментарів:

Дописати коментар